چندین خودروساز مشهور بین المللی در حال کار بر روی پیشرانه الکتریکی هستند و برنامه های جامعی را برای پیشبرد محصولات خود طراحی کرده اند. از طرف دیگر ، مقامات برخی کشورها و شهرهای بزرگ جهان قوانین سختگیرانه ای را منع کرده اند که فروش خودروهای جدید با موتورهای احتراق داخلی را ممنوع می کند.


به عنوان مثال ، همین چند روز پیش ، فرماندار کالیفرنیا اعلام کرد که از سال 2035 به بعد ، فقط فروش اتومبیل های برقی در این ایالت مجاز است. قوانین مشابهی قبلاً در 20 شهر مختلف در جهان تصویب شده است و از تاریخ مشخصی ، فروش مدل های بنزین و گازوئیل ممنوع است.


رولزرویس یکی از خودروسازانی است که قصد دارد در آینده محصولات لوکس و اشرافی خود را با درایو برقی روانه بازار کند. اگرچه تقاضای زیادی برای یک ماشین الکتریکی لوکس با آرم رولزرویس زیاد نیست ، اما شرایط بازار مدیران شرکت را مجبور به تصمیم گیری کرده است.


بسیاری از بازیگران اصلی بازار خودرو اکنون ترجیح می دهند قبل از ورود به بازار خودروهای الكتریكی ، تجربه تولید مدل های هیبریدی و هیبریدی را بدست آورند. اما طبق گفته مدیر عامل رولزرویس ، تورستن مولر-اوتوس ، این شرکت مستقیماً وارد بازار خودروهای برقی خواهد شد.


طبق برخی گمانه زنی ها ، اولین رولزرویس برقی جایگزین مدل هایی مانند Dawn و Wraith خواهد شد ، زیرا این مدل ها به پایان چرخه عمر خود رسیده اند و در آینده نزدیک باید از خطوط تولید خداحافظی کنند. انتظار می رود ماشین الکتریکی رولزرویس از همان پلتفرم سایر محصولات فعلی این شرکت استفاده کند.